Bliv en del af DBU Club 100 – et eksklusivt erhvervsnetværk, hvor beslutningstagere fra dansk erhvervsliv mødes omkring Herrelandsholdet.
Som medlem får du adgang til store fodboldoplevelser, stærke netværksarrangementer og rammer, der gør det nemt at skabe og udvikle værdifulde relationer..
2 VIP-pladser
5 hjemmelandskampe
Eksklusive netværksarrangementer
Club 100 er for virksomheder, der vil kombinere stærke relationer med store fodboldoplevelser. Som medlem bliver du en del af et erhvervsnetværk med virksomheder fra forskellige brancher og får mulighed for både at pleje eksisterende relationer og skabe nye.
Herrelandsholdet
Til alle herrelandskampe i Parken har hvert DBU Club 100-medlem to pladser, så det er muligt at invitere en god forretningsforbindelse med.
Kampene opleves fra de absolut bedste pladser i Parken.
Hospitality
Udover lækker VIP-middag med ad libitum drikkevarer til hver kamp runder vi naturligvis aftenen af i loungen efter kampen.
Et stærkt erhvervsnetværk
Udover VIP-arrangementerne til fem udvalgte herrelandskampe, afvikler DBU en række netværksarrangementer for medlemmerne i løbet af året.
Vi søger for, at rammerne er sat til at skabe nye relationer og pleje de eksisterende.
Fodbold året rundt
Få adgang til billetter til udvalgte kampe i dansk klubfodbold og flere muligheder for at invitere kunder, kolleger og samarbejdspartnere med til fodbold.
Sponsor Cup
Som en fast del af Club 100-programmet, inviterer DBU til Sponsor Cup. Her stiller hver virksomhed med eget fodboldhold og arrangementet byder på en dag med stærkt netværk, socialt samvær og fantastisk stemning. Fokus er på netværk og selve oplevelsen frem for sportslige resultater, men man kan selvfølgelig også kæmpe om den eftertragtede vandrepokal og bl.a. spille mod tidligere landsholdskoryfæer.
Sponsor Cup har desuden et velgørende element, blandt andet gennem støtte til hjemløselandsholdet og social inklusion via fodbold.
Ekstra muligheder
Der er selvfølgelig mulighed for at tilkøbe away adgang på DBU’s rejser til Herrelandsholdets udekampe.
Skulle der komme flere herrelandskampe i 2026 vil DBU Club 100-medlemmer automatisk modtage tilbud om yderligere køb af hospitality og billetter.
Desuden er der naturligvis mulighed for at tilkøbe ekstra billetter til Danmarks herrelandskampe på hjemmebane.
✓ To pladser på tribunen i bedste kategori inkl. VIP-middag til fem udvalgte herrelandskampe.
✓ Invitationer til eksklusive Club 100-arrangementer
✓ Eksponering af virksomheden i Club 100-loungen samt på egne VIP-sæder i Parken
✓ Deltagelse i DBU Sponsor Cup
✓ Entré for to personer til alle kampe i 3F Superligaen, 1. division og 2. division.
Få tilsendt information om medlemskabet, kommende arrangementer og pris.
Udfyld formularen, så kontakter vi dig med mere information om Club 100.